Lepsza bateria i potężny nowy procesor w cieńszej obudowie - nowy Suunto 9 Peak Pro.
Nowy, w pełni rekompensujący ślad węglowy multisportowy zegarek GPS Suunto 9 Peak Pro oferuje nowy, szybszy, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z najlepszą w swojej klasie żywotnością baterii. Wszystko to w ultracienkiej i eleganckiej obudowie, testowanej zgodnie z najwyższymi standardami wytrzymałości.
2022-10-11, 13:00

Suunto z dumą prezentuje Suunto 9 Peak Pro, multisportowy zegarek z GPS, wykonany całkowicie z energii odnawialnej w Finlandii i pierwszy Suunto ze śladem węglowym obliczonym i w pełni zrekompensowanym przez Verified Carbon Units*. Podczas swojego całego cyklu funkcjonowania emituje tylko 7,5 kg ekwiwalentu CO2. Odpowiada to jeździe samochodem na paliwo kopalne przez 44 km.

Jak zawsze z zegarkami Suunto, spodziewasz się wzmocnionej wytrzymałości, ale co z elegancją? Suunto 9 Peak Pro oferuje obie. Oparty na nagrodzonym designie Suunto 9 Peak, jest niesamowicie wytrzymały, a jednocześnie jest najcieńszym (10,8 mm) i najlżejszym sportowym zegarkiem GPS w swojej klasie. Wszędzie, gdzie go zabierzesz, wygląda dobrze, pasuje na mniejsze nadgarstki i daje sobie radę w każdych warunkach.

Suunto 9 Peak Pro jest zaprojektowany tak, by mógł długo pracować i nadawać się do napraw, aby zmniejszyć ilość odpadów i oddziaływanie na środowisko. Wykonany z materiałów najwyższej klasy. Suunto wystawiło go na działanie wielu czynników, aby go sprawdzić - lodu, piasku, upadków, wstrząsów, ciśnienia i soli. Testowali go sportowcy z całego świata i sprostał wojskowym standardom wytrzymałości*. Załóż go wspinając się na Everest, użyj nowego trybu snorkelingu do śledzenia głębokości, nagraj swoją trasę rowerową i sprawdź, ile ekwiwalentu CO2E udało Ci się wyeliminować albo połącz go z ubiorem w stylu smart casual i idź na obiad. Niesamowicie cienki, niesamowicie wszechstronny.

“Suunto 9 Peak Pro został stworzony z nową, potężniejszą architekturą chipsetu, która przenosi wydajność na wyższy poziom przy jednoczesnej,najlepszej w swojej klasie żywotności baterii w porównaniu do dostępnych na rynku produktów o podobnych rozmiarach” - mówi wiceprezes ds. produktów Sami Männistö. “Nowy interfejs użytkownika, z większymi ikonami i cyframi, a także z wykorzystaniem białych i kolorowych elementów tła, czynią zegarek łatwiejszym w użytkowaniu i odczytywaniu podczas uprawiania sportu, pozwalając sportowym entuzjastom bardziej skupić się na tym, co wychodzi im najlepiej”.

 

Suunto 9 Peak Pro oferuje najlepszą żywotność baterii spośród wszystkich dotychczasowych zegarków Suunto, z trzema trybami pracy: Performance (Wydajny), Endurance (Wytrzymały) i Tour (Podróżniczy). Bateria wytrzyma przez 21 dni codziennego użytkowania nim będzie potrzebowała naładowania, 40 godzin w trybie Performance, 70 godzin w Endurance i 300 w trybie Tour. Suunto 9 Peak Pro może połączyć się z nawet czterema systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU) oraz do 32 indywidualnych satelitów równocześnie. Skutkuje to większą dokładnością, kiedy trenujesz w trudnych warunkach GPS, pomiędzy wysokimi budynkami czy w głębokich górskich dolinach.

Kluczowe cechy Suunto 9 Peak Pro

 • ultracienki (10,8 mm, nie licząc kopuły czujnika tętna), przekątna ekranu: 1,2 cala.
 • waga: 55 g w modelu tytanowym i 64 g w modelu stalowym.
 • zegarek GPS z najmniejszym śladem węglowym na rynku; całkowita emisja ekwiwalentu CO2 wynosi 7,5 kg.
 • ślad węglowy w pełni zrekompensowany przez projekt zalesiania z Verified Carbon Units (*potwierdzony przez międzynarodowy program weryfikacji, który zapewnia jakość projektów kompensacji emisji CO2) przez Tree-Nation.
 • przetestowany zgodnie z najwyższymi wojskowymi standardami wytrzymałości (*MIL-STD-810H). Listę testów możesz pobrać tutaj.
 • monitorowanie codziennych aktywności: kroków, tętna, snu, spalonych kalorii, stresu i nie tylko.
 • niesamowicie szybkie ładowanie: 100 procent baterii w godzinę lub 10 godzin czasu treningowego po 10 minutach ładowania.
 • czujnik barometryczny.
 • zdalne aktualizacje oprogramowania.
 • wykonany z szafirowego szkła, nierdzewnej stali, dwa modele z tytanu klasy 5.
 • wodoodporny do głębokości 100 m.
 • nowy sportowy tryb snorkelingu, który śledzi aktywności do głębokości 10 m.
 • 97 trybów sportowych do wyboru oraz możliwość tworzenia własnych trybów.

W połączeniu z aplikacją Suunto oraz szerokim wachlarzem usług partnerskich, Suunto 9 Peak Pro daje użytkownikom wiele opcji wyszukiwania trasy, nawigację zakręt po zakręcie i zaawansowane narzędzia treningowe. Odkrywanie i tworzenie tras jest łatwe z tzw. heatmaps, trójwymiarowymi i warstwami map nawierzchni dróg w aplikacji Suunto.

Ponadto nowością w aplikacji Suunto, od teraz kompatybilnej z iPadami i tabletami z Androidem, jest to, że użytkownicy mogą przygotować swój trening i postępować zgodnie planem podczas sesji. Nowa warstwa mapy Avalanche, która ułatwia planowanie wycieczek w góry zimą. A kiedy wracają z przygody, użytkownicy mogą podzielić się swoją wycieczką z rodziną i znajomymi w postaci animacji 3D.

Suunto 9 Peak Pro będzie dostępny w sześciu różnych wersjach. Cztery modele zrobione są ze stali nierdzewnej (cena 2369 zł), a dwa z tytanu (cena 2979 zł). Dostępny będzie także szeroki wybór dodatkowych pasków, który pozwoli oddać mnogość osobistych stylów. Zegarek pojawi się na wybranych rynkach w przedsprzedaży 11 października, a do sprzedaży trafi 25 października 2022 roku.

---

O firmie:  Marka Suunto to coś więcej niż producent zegarków sportowych. To historie pasjonatów przygód, długa tradycja, fiński design i niezawodność. Wszystko zaczęło się ponad 80 lat temu, gdy fiński inżynier i biegacz na orientację Tuomas Vohlonen wynalazł patent na kompas wypełniony płynem, z dokładniejszą i stabilniejszą igłą, niż te wcześniej stosowane. 

 

Dzięki temu wynalazkowi od 1936 roku firma Suunto bezbłędnie nawigowała nie tylko sportowców i podróżników, ale także żołnierzy i żeglarzy. Dziś stawia na ciągły rozwój i innowacje wprowadzane przez projektantów. Efektem tej pracy są kolejne modele zegarków outdoorowych, które wspierają zarówno profesjonalnych sportowców, jak i pasjonatów i amatorów.

KONTAKT / AUTOR
Barbara Trepka
PR & Marketing Manager
2moro
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.